1️,4 mln zł z Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla szpitala w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 24.06.2020 r., w tarnowskiej agendzie zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odbyło się spotkanie członków Zarządu Województwa Małopolskiego z dyrektorami i przedstawicielami szpitali z obszaru tarnowskiego i sądeckiego, podczas którego zostały przekazane symboliczne czeki w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Do placówek medycznych w regionie tarnowskim trafi łącznie ponad 10,6 mln zł unijnych środków.

W spotkaniu udział wzięła również Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia, która przybliżyła trzy kolejne etapy tarczy antykryzysowej oraz dedykowane placówkom medycznym, planowane rozwiązania, mające na celu wsparcie szpitali, między innymi poprzez wydłużenie okresu rozliczeniowego czy nowej wyceny procedur medycznych.
SPZOZ w Brzesku otrzyma 1 444 739,09 złotych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Medycznego, z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego niezbędnego do skutecznej walki z pandemią, w tym opisywanego już wcześniej ambulansu wraz z wyposażeniem, który trafi do szpitala jeszcze w lipcu.

Galeria zdjęć ze spotkania:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu