13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego

Print Friendly, PDF & Email

Albert Einstein powiedział: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.

Codzienna praca Członków Zespołów Ratownictwa Medycznego i Dyspozytorów Medycznych jest znakomitym odzwierciedleniem tych słów.

 

W dniu 13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego.

W tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim Ratownikom Medycznym oraz Pracownikom Ratownictwa Medycznego za codzienny trud i pełną poświęcenia służbę na rzecz ratowania życia i zdrowia innych!

Pragniemy złożyć wyrazy szacunku i uznania dla Państwa trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Życzymy wszelkiej pomyślności, szczęścia i sukcesów w życiu osobistym oraz aby Wasza wiedza i umiejętności były doceniane, a niesiona innym pomoc przynosiła Państwu zasłużoną satysfakcję.

 

Dyrekcja SPZOZ w Brzesku

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu