27 czerwca Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – warsztaty

Print Friendly, PDF & Email

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest 27 czerwca – w rocznicę odkrycia insuliny, które zmieniło tę chorobę z nieuleczalnej i szybko prowadzącej do śmierci w przewlekłą. Nieleczona lub źle leczona cukrzyca może prowadzić do wielu komplikacji – jak udar mózgu, zawał serca, ślepota, niewydolność nerek, stopa cukrzycowa. Zarówno cukrzycy, jak i jej powikłaniom można skutecznie zapobiegać. Ważną rolę odgrywają działania profilaktyczne.

Zapraszamy do udziału w warsztatach szkoleniowych pod tytułem: „IG- czym to się je?”

czyli wszystko na temat indeksu glikemicznego przeznaczonych dla osób z cukrzycą i ich rodzin. Warsztaty odbędą się 27 czerwca (środa) o godz. 15.00 w Sali Konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Brzesku, III piętro.

Organizatorami warsztatów są pielęgniarki Pododdziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej, Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii i Pododdziałem Geriatrii oraz Poradni Cukrzycowej.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu