Audycja “Bez skierowania” RDN Małopolska – Starość to nie choroba

Print Friendly, PDF & Email

rdn_asZ-ca Dyrektora ds. Lecznictwa SP ZOZ w Brzesku lek. Adam Smołucha, specjalista geriatrii na antenie RDN Małopolska w audycji “Bez skierowania” stwierdził, że starsi ludzie zażywają za dużo lekarstw, a zbyt mało wagi przykładają do diety i zdrowego stylu życia. Zwrócił uwagę, że częstym problemem ludzi w starszym wieku jest niedożywienie, które wynika ze źle zbilansowanej diety oraz podkreślił  dużą rolę ruchu w życiu seniorów. Im dłużej starsi ludzie są aktywni tym dłużej cieszą się sprawnością i dobrym zdrowiem.

RDN Małopolska  Posłuchaj rozmowy Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa Adama Smołuchy

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu