Badali i zachęcali do zdrowego stylu życia

Print Friendly, PDF & Email

Kilkadziesiąt  osób  skorzystało z akcji edukacyjno-profilaktycznej  zorganizowanej  9 maja 2018 roku przy Starostwie Powiatowym w Brzesku.  Pielęgniarki z brzeskiego szpitala, a także studenci  wydziału pielęgniarstwa Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu  badali  mieszkańcom poziom cukru, ciśnienie i tętno. Badaniom towarzyszyła akcja informacyjna. Mieszkańcy powiatu brzeskiego, którzy tego dnia  odwiedzili Starostwo Powiatowe przy  ul. Piastowskiej  mogli dowiedzieć się co robić , by zminimalizować  zachorowanie na cukrzycę. Pielęgniarki zachęcały  także do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. 

Akcję  zorganizowano przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku i Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krakowie.

 

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu