Badania osób przebywających na kwarantannie i w izolacji domowej

Print Friendly, PDF & Email

Od strony lądowiska Szpitala Powiatowego w Brzesku stanął wojskowy namiot. To tutaj pobierany jest materiał do badań na obecność koronawirusa pacjentów przebywających na kwarantannie i w izolacji domowej.

Pacjentów kwalifikowanych na badania o ich terminie powiadania SMS-em Sanepid. Badania są wykonywane przez wszystkie dni tygodnia. Dla osób przebywających na kwarantannie wymazy odbywają się w godzinach 7.00 -11.30, osobno dla pacjentów w izolacji domowej: godz. 11.30 -12.30.

Namiot został ustawiony od strony południowej szpitala w pobliżu lądowiska dla helikopterów.

Dla pacjentów szpitala  testy w kierunku koronawirusa wykonywane są w oddzielnym namiocie ustawionym obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jest to wymóg konieczny przyjęcia do szpitala.

Zielony namiot wojskowy z pracownikiem w środku   Namiot na tle wejścia do szpitala od strony lądowiska

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu