Badania prenatalne – ostatnie wolne miejsca

Print Friendly, PDF & Email

Ostatni dzwonek, by zapisać się na bezpłatne badania prenatalne w Szpitalu Powiatowym w Brzesku

Jeszcze około 50 kobiet może skorzystać z badań prenatalnych wykonywanych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

 

Ważne jednak, by zarejestrować się do 23 września 2021 roku, by móc skorzystać z całego pakietu badań, czyli dwóch wizyt konsultacyjnych u lekarza ginekologa,  badania biochemicznego krwi w kierunku ewentualnych wad rozwojowych płodu, badania USG w technologii 4D oraz komputerowej oceny ryzyka wystąpienia  wad rozwojowych na podstawie danych uzyskanych z badań przesiewowych w I trymestrze ciąży.

 

W programie realizowanym w brzeskim szpitalu mogą wziąć udział kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie skończyły 35 lat. Projekt kierowany jest do mieszkanek  powiatu brzeskiego i bocheńskiego, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

 

Na realizację projektu szpital otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

REJESTRACJA: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu