Badania prenatalne w brzeskim szpitalu.

Print Friendly, PDF & Email

Od 7 maja zostały wznowione  badania prenatalne wykonywane w SP ZOZ w Brzesku w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”. Przerwa w ich wykonywaniu była spowodowana sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem.

Z bezpłatnych badań prenatalnych mogą skorzystać pacjentki do 14 tyg. ciąży,  mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

Badanie, które pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży poważne wady płodu,  jest wykonywane w  oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala Przeprowadza je dr n. med. Artur Czekański, który specjalizuje się w tego typu diagnostyce.

Realizacja bezpłatnych badań  jest  możliwa dzięki udziałowi w projekcie finansowanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?
Telefonicznie  pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu