Będą badać ciśnienie i cukier we krwi, ale też poradzą jak żyć z cukrzycą

Print Friendly, PDF & Email

Brzeski szpital po raz kolejny włącza się do społecznej akcji profilaktycznej, czyli Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia zaplanowanych od 24 do 30 września. Placówka wraz z Samorządem Województwa Małopolskiego, który jest organizatorem czwartej edycji akcji, zaprasza nie tylko na bezpłatne badania, ale także wykład poświęcony zasadom postępowania w przypadku cukrzycy.

Głównym celem akcji jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie mieszkańców Małopolski do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych.
W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia w Poradni Diabetologicznej brzeskiego szpitala od 26 do 28 września w godzinach 8-16 będzie można bezpłatnie wykonać: badanie glukozy, ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar wagi.
To jeszcze nie wszystko w ramach akcji 24 września o godz. 16 w sali konferencyjnej szpitala przewidziano wykład dotyczący profilaktyki cukrzycy.

 

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu