Bezpieczne badanie, które sprawdza jak rozwija się ciąża

Print Friendly, PDF & Email

381 badań USG wykonano do tej pory w ramach projektu: „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”. Niektóre pacjentki badały się już dwukrotnie, zgodnie z zaleceniami projektu: w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

Badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży poważne wady płodu. Współczesna medycyna daje możliwość ich leczenie już w łonie matki. Nic więc dziwnego, że projekt realizowany od jesieni ubiegłego roku cieszy się dużym  zainteresowaniem zarówno wśród mieszkanek powiatu brzeskiego jak i bocheńskiego. Pacjentki chwalą sobie, że badanie wykonywane jest bezpłatnie, a także, że jest ono przeprowadzane na miejscu, czyli w brzeskim szpitalu.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że wykonuje je specjalista tej dziedziny: dr n. med. Artur Czekański.

Na realizację projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa  do września 2021.

Rejestracja na badania:
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).
Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575,  507 219 651,  14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu