Bezpiecznie w DDOM w Brzesku

Po kilkutygodniowej przerwie zajęcia w DDOM ruszyły już pełną parą, odbywają się jednak przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

– Nasze pomieszczenia są ozonowane. Działa tam też lampa UV, która oczyszcza powietrze z wirusów. Pacjenci mają również codziennie mierzoną temperaturę. Wszystko to w ramach ochrony przed koronawirusem – wylicza Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

DDOM w brzeskim szpitalu działa od marca ubiegłego roku. Do tej pory z zajęć skorzystało kilkadziesiąt osób z terenu powiatu brzeskiego. Obecnie zajęcia są prowadzone dla 15 seniorów.

DDOM został pomyślany dla osób pow. 60 roku życia, posiadających sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Dodatkowym kryterium przyjęcia jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Celem pobytu w DDOM jest przywrócenie pacjentowi po ciężkiej chorobie sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W ramach domu opieki medycznej kontynuowane jest leczenie chorób przewlekłych, prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, a w razie konieczności wykonywane są także badania diagnostyczne.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM.

Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20.