Bezpłatna mammografia w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Szpital Powiatowy w Brzesku realizuje program profilaktyczny raka piersi „Twoje piękno – Twoje życie”. W ramach niego wykonywana jest bezpłatna mammografia. Mogą z niej skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, posiadające ubezpieczenie, które nie miały wykonanego tego typu badania w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Warto skorzystać z tej możliwości, choćby dlatego, że  może nas to ustrzec przed chorobą. Rak piersi rozpoznany we wczesnym stadium jest całkowicie wyleczalny – mówi dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Aby wykonać mammografię, nie jest potrzebne żadne skierowanie, wystarczy tylko umówić się i wybrać dogodny termin badania. Jest to możliwe pod nr tel. 14 66 21 377.

Badania są wykonywane w Pracowni Mammografii Zakładu Radiologii SP ZOZ w Brzesku (II piętro budynku szpitala) od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8 a 17.
Mammografia jest wykonywana w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi” finansowanego przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Warto jak najszybciej umówić się na mammografię, bo ilość badań jest ograniczona. 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu