Bezpłatne badania prenatalne

Print Friendly, PDF & Email

Jeszcze około 250 kobiet może skorzystać z bezpłatnych badań prenatalnych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Są one realizowane w ramach programu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

– Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet – podkreśla Anna Macioszek z Poradni Ginekologiczno-Położniczej szpitala w Brzesku.

Z badań mogą skorzystać panie pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ. Program jest skierowany do mieszkanek powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Warto przypomnieć, że badania prenatalne pozwalają na wykrycie najczęściej występujących wad we wczesnym stadium ciąży. Co istotne w przypadku wielu w nich od razu można wdrożyć leczenie, jeszcze, gdy dziecko znajduje się w łonie matki.
Na realizację projektu Szpital Powiatowy w Brzesku otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Rejestracja na badania: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu