Bezpłatne badania prenatalne w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

W brzeskim szpitalu są przyjmowane zapisy na przesiewowe badania prenatalne. Są one wykonywane bezpłatnie w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

Badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży poważne wady płodu. Współczesna medycyna daje  możliwość ich leczenie już w łonie matki.

Do tej pory tego typu badania były wykonywane w dużych ośrodkach medycznych. Od ubiegłego roku są one możliwe także w brzeskim szpitalu.

Badania wykonuje dr n. med. Artur Czekański, który specjalizuje się w tego typu diagnostyce.

W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ, które mieszkają na terenie powiatu brzeskiego lub bocheńskiego.

Na realizację projektu  szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Rejestracja na badania: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).
Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Fot. Badania wykonuje dr n. med. Artur Czekański

Badania wykonuje dr n. med. Artur Czekański

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu