Bezpłatne badania prenatalne w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Jesteś w ciąży i chcesz sprawdzić, jak rozwija się twoje dziecko – skorzystaj z bezpłatnych badań prenatalnych wykonywanych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

Badania są wykonywane w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Powiatowego. Uczestniczki programu mogą liczyć na dwie wizyty konsultacyjne u lekarza ginekologa,  badania biochemiczne krwi w kierunku ewentualnych wad rozwojowych płodu, badania USG w technologii 4D oraz komputerową ocenę ryzyka wystąpienia  wad rozwojowych na podstawie danych uzyskanych z badań przesiewowych w I trymestrze ciąży.

W programie mogą wziąć udział kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie skończyły 35 lat. Projekt kierowany jest do mieszkanek  powiatu brzeskiego i bocheńskiego, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

Na realizację projektu szpital otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

REJESTRACJA: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail:
badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

badania-prenatalne

 

fot. Badania prenatalne

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu