Bezpłatne badania prenatalne

Print Friendly, PDF & Email

Bezpłatne badania prenatalne przewidziano w ramach programu który jest realizowany w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.
Właśnie ruszył nabór uczestników do programu, który potrwa 3 lata. Na jego realizację placówka otrzymała fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
– Projekt skierowany jest do kobiet w ciąży i zakłada wykonanie bezpłatnych, przesiewowych, nieinwazyjnych badań prenatalnych kobietom z powiatu brzeskiego i bocheńskiego. W ramach projektu przewidziano wykonanie 600 badań. Mogą skorzystać z tego projektu kobiety, które są pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, dokładnie 13 tygodniem i 6 dniem przed 35 rokiem życia. Kobiety, które nie kwalifikują się do badań prenatalnych w ramach NFZ – mówi Anna Macioszek z Poradni Ginekologiczno-Położniczej brzeskiego szpitala.

Projekt składa się jeszcze z jednego modułu, który obejmuje utworzenie wielospecjalistycznego zespołu wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym.
Kobiety zainteresowane wykonaniem badań prenatalnych mogą się rejestrować w Poradni Ginekologiczno-położniczej mieszczącej się na czwartym piętrze brzeskiego szpitala
Zapisy przyjmowane są także telefonicznie pod numerami: 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, lub e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu