Bezpłatne badania w ramach Światowego Dnia Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

W  piątek (5 kwietnia) przez cały dzień w gabinecie zabiegowym Podstawowej Opieki Zdrowotnej  SP ZOZ w Brzesku (p.185 I piętro) będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru  ciśnienia tętniczego, a także zbadać poziom cukru we krwi. Akcja odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który podobnie jak w roku ubiegłym przebiega pod hasłem  „Zdrowie dla wszystkich”.

Przy okazji będzie można porozmawiać z pielęgniarkami szpitala na temat zdrowego stylu życia i zdrowej diety.

– Warto wykorzystać tę okazję, by zadbać o swoje zdrowie. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wszystkich zainteresowanych – podkreśla dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka  Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Badania będzie można wykonywać w godzinach od 7  do 18. Nie potrzebne jest na nie żadne skierowanie, wystarczy przyjść do gabinetu zabiegowego, gdzie  będą one wykonywane.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Fot. Gabinet zabiegowy – Pielęgniarki

Pielęgniarki

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu