BEZPŁATNE SZCZEPIENIA dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

Print Friendly, PDF & Email

logo_szczep_hpvSamodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zaprasza wszystkie dziewczynki w wieku 13 lat (rocznik 2003) z Gminy Brzesko i Gminy Dębno do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

Celem Programu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego,  Powiatu Brzeskiego oraz współfinansowany z budżetu Gminy Brzesko i Dębno jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy, sromu, pochwy lub odbytu poprzez wdrożenie profilaktyki polegającej na edukacji zdrowotnej oraz BEZPŁATNYCH szczepieniach przeciwko wirusowi HPV.

Szczepieniem szczepionką SILGARD mogą być objęte dziewczynki, które nigdy nie były szczepione przeciwko zakażeniom wirusa brodawczaka ludzkiego oraz dziewczynki, które rozpoczęły szczepienia, ale nie otrzymały wszystkich wymaganych dawek szczepionki. Zalecanym w Programie schematem szczepień przeciwko HPV dziewczynek w wieku 13 lat jest schemat dwudawkowy.

Szczepienia dziewczynek zameldowanych w Gminie Brzesko oraz Gminie Dębno,  urodzonych w 2003 roku realizowane są w:

  1. Poradni Dziecięcej Przychodni Rejonowej w Brzesku, ul. Kościuszki 68, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.
  2. Ośrodku Zdrowia w Jadownikach, ul. Środkowa 2, w dniach: wtorek-środa 8:00-13:00; czwartek 12:00-16:00
  3. Ośrodku Zdrowia w Woli Dębińskiej 172, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.

Jednocześnie informujemy, że dzieci zameldowane na terenie Gminy Brzesko i Dębno, a zadeklarowane do innego lekarza POZ poza Ośrodkiem Zdrowia w Woli Dębińskiej i Przychodnią Dziecięcą w Brzesku, także mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw zakażeniom HPV.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerami telefonów: Poradnia Dziecięca –Brzesko: 14 66 21 168, 14 66 21 316;  OZ Jadowniki: 14 66 30 533; OZ w Woli Dębińskiej: 14 665 85 64.

Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek  lub do 6 grudnia 2016 r.
Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziewczynki na jego realizację.  Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić  się z książeczką zdrowia dziecka.

loga_szczepienie1

 

loga_szczepienie2

 

 

 

 

 

Plakat informacyjny: press-powiat-brzeski_3x5_20161010

Więcej informacji na:  http://www.profilaktykawmalopolsce.pl

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu