Biskup Andrzej Jeż z wizytą duszpasterską w szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

W ramach wizytacji kanonicznej odbywającej się w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził Szpital Powiatowy w Brzesku.

Podczas wizyty biskup poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego w kaplicy Szpitalnej Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez prywatnego darczyńcę, modlił się razem z pacjentami a na koniec udzielił im błogosławieństwa.

Biskup, któremu towarzyszyli między innymi proboszcz Józef Drabik, kapelan szpitala Józef Waśko oraz dyrektor szpitala Adam Smołucha, odwiedził też pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych. Ksiądz biskup udzielał błogosławieństwa chorym, z wieloma pacjentami rozmawiał, pocieszając i życząc im szybkiego powrotu do zdrowia.

Zwracając się na koniec do personelu szpitala dziękował za ich samarytańską posługę wobec chorych.

Galeria zdjęć z wizyty Biskupa Andrzeja Jeża w brzeskim szpitalu:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu