Brzeski szpital w elitarnym gronie 100 najlepszych!

Print Friendly, PDF & Email

Szpital Powiatowy w Brzesku, w którym od ubiegłego roku realizowany jest projekt profilaktyczny raka jelita grubego, znalazł się w elitarnych gronie 100 najlepszych szpitali. Placówka zajęła 52. miejsce w rankingu polskich szpitali.

– To duży sukces, który bardzo nas cieszy. Uwzględnienie nas w tym zestawieniu dowodzi, że podejmowane przez nas działania są dostrzegane nie tylko przez pacjentów, ale także przez zewnętrze jednostki, jak choćby działające przy Ministerstwie Zdrowia Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – mówi Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.

Placówka ta od wielu lat jest systematycznie modernizowana. Chodzi nie tylko o nowy sprzęt, który trafia na oddziały, ale także remonty. Nie bez znaczenia jest także stałe podnoszenie kwalifikacji przez personel jednostki obsługującej teren powiatu brzeskiego. Świadczone tu usługi doceniają także mieszkańcy ościennych powiatów, którzy chętnie korzystają ze szpitala i poradni. Szpital z powodzeniem realizuje także programy profilaktyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów, jak choćby projekt „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”.

Twórcy „Złotej setki najlepszych polskich szpitali”, przygotowując ranking, brali pod uwagę między innymi: zarządzanie placówka, jakość świadczonej opieki, opiekę medyczną, zdobyte certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta oraz działalność SOR.

Udział w rankingu to kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie. Brzeski szpital jest także finalistą konkursu „Lider informatyki 2017”.

Szpital  w Brzesku  znalazł się w gronie 100 najlepszych w Polsce

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu