Brzeskie pielęgniarki będą reprezentowały Małopolskę

Print Friendly, PDF & Email

Zespół pielęgniarek naszego szpitala, którego liderką jest mgr Dorota Zych, został wybrany przez kapitułę konkursu „Pielęgniarka Roku 2018” do reprezentowania województwa Małopolskiego w finale tego konkursu.

Finał konkursu odbędzie się w Lublinie 9 i 10 maja. Brzeski szpital będą reprezentowały oprócz mgr Doroty Zych także: Agnieszka Krzyszkowska, Karolina Pysno, Agata Paprocka. Panie przygotowują prezentację w zespołach dwuosobowych. Pierwsza z nich dotyczy pielęgnacji odleżyn metoda próżniową. Metoda jest stosowana w leczeniu trudno gojących się ran w naszym szpitalu. Zespół pielęgniarek przygotował prezentację przebiegu leczenia tą metodą, owrzodzeń podudzi u jednej z pacjentek szpitala.

Druga prezentacja jest związana z badaniem satysfakcji pacjenta w oparciu o skalę zadowolenia z pielęgnacji The Newcastle Satisfaction with Nursing Scale (NSNS). W tym przypadku prezentacja została przygotowana w oparciu o analizę ankiet przeprowadzonych wśród kilkuset pacjentów brzeskiego szpitala w 2018 roku.

Fot. Pielęgniarki SP ZOZ w Brzesku

Pielegniarki SP ZOZ w Brzesku

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu