Chrońmy nasze ręce!

Print Friendly, PDF & Email

Dr Jakub Florek, specjalista ortopeda naszego szpitala w ostatnim czasie był gościem programu Bez Skierowania w Radiu RDN.
Doktor apelował, aby dbać o ręce, a zwłaszcza o nasze kciuki, które  często nadwyrężamy w związku z naszym stylem życia i  rozwojem technologicznym.

Ostrzegał także, aby nie lekceważyć bólu i urazów rąk i nie odwlekać wizyty u lekarza. Podkreślał również, że medycyna ma wiele do zaoferowania w tym zakresie.

 

Zapraszamy do posłuchania rozmowy z doktorem Jakubem Florkiem:

https://www.rdn.pl/news/od-ciaglego-stukania-w-smartfony-mozemy-nabawic-sie-powaznej-choroby-kciuka

 

Warto przypomnieć, że doktor Jakub Florek jest kierownikiem Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, wysoko cenionym chirurgiem ortopedą, specjalistą w zakresie chirurgii ręki, który w naszym szpitalu wykonuje między innymi endoprotezy kciuka.
Są to zabiegi, które w skali kraju wykonuje wciąż niewiele ośrodków, a eliminują one ból i pomagają pacjentom w powrocie do normalnego funkcjonowania.

 

Dr Jakbu Florek podczas udzielania wywiadu w studiu RDN na tle logo radia

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu