Czterdzieści operacji endoprotezoplastyki stawu kolanowego wykonano w tym roku w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Zaplanowane na ten rok operacje stawu kolanowego już wykonano. Kolejne tego typu zabiegi są przewidziane na przyszły rok, jak tylko szpital otrzyma dofinansowanie z NFZ.

Tego typu zabiegi ortopedyczne są wykonywane w Brzesku  dopiero  od połowy tego roku. Realizuje je zespół lekarzy pod kierownictwem  lek. med. Krzysztofa Szklannego.

Wykonanie zabiegów w tym roku było możliwe dzięki sfinansowaniu zakupu implantów  przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.   W obecnym roku medycy musieli wykonać 40 operacji, aby w przyszłym roku otrzymać  finansowanie z NFZ.

–  Zainteresowanie endoprotezoplastyką stawu kolanowego jest ogromne. Już w tej chwili mamy listę oczekujących. Zapisy na kolejne zabiegi ruszą  w przyszłym roku – mówi lek. med. Krzysztof Szklanny.

Warto dodać, że od kilku tygodni szpital dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym z trzema salami do zabiegów. Jedna z nich przeznaczona jest właśnie na operacje ortopedyczne.   

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu