Dar uczniów ZSP nr 2 w Brzesku dla małych pacjentów z Ukrainy

Print Friendly, PDF & Email

Wspaniałą akcję przeprowadzili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brzesku.

Pedagog szkolny, Pani Renata Zagrodzka wraz z uczniami zorganizowała zbiórkę zabawek, artykułów dziecięcych oraz szkolnych z przeznaczeniem dla dzieci z Ukrainy hospitalizowanych w Oddziale Dziecięcym naszego Szpitala.
Zebrane przez dzieci dary zostały w dniu wczorajszym przekazane na ręce Pani Dyrektor Alicji Syty i Ordynatora Oddziału Dziecięcego doktora Krzysztofa Kasperczyka.
Od końca lutego do dnia dzisiejszego do tutejszego oddziału trafiło już prawie 50 małych pacjentów z Ukrainy wymagających leczenia szpitalnego – wyjaśnia Pani Dyrektor Syty – W imieniu naszych pacjentów serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane rzeczy. Z pewnością sprawią one dużo radości dzieciom w oddziale i spowodują, że pobyt w szpitalu stanie się dla Nich choć trochę milszy – dodaje Ordynator.

Dyrekcja szpitala składa podziękowania dla wszystkich dzieci i Ich rodziców oraz nauczycieli i Pani pedagog za zorganizowanie akcji i pomoc potrzebującym dzieciom z Ukrainy.

Natomiast z okazji przypadającego w dniu dzisiejszym Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom – małym i dużym – spełnienia marzeń, radości i jak najwięcej beztroskich chwil!

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu