Dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Oddziału Noworodkowego Szpitala w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

PIC06051.JPGOddział Noworodkowy został wyposażony w kolejny specjalistyczny sprzęt. Został on  przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
1.    Lampa do fototerapii neo Blue wyposażeniem
2.    Inkubator zamknięty Issolette C 2000
3.    Stanowisko do resuscytacji Resuscitaire
4.    Nieinwazyjny miernik bilirubiny JM 103

Przekazany sprzęt i aparatura medyczna jest niezbędna do zapewnienia noworodkom udzielania świadczeń zdrowotnych w stanach zagrożenia życia.  Łączna kwota darowanego sprzętu to 85 470 zł.

Dzięki temu darowi, noworodki urodzone w Brzeskim szpitalu, będą miały zapewnioną profesjonalną pomoc w przypadku problemów. Poprawi to standard opieki nad noworodkami.

Dyrekcja SPZOZ dziękuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za przekazanie sprzętu, który będzie służył naszym najmłodszym pacjentom.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu