Dla serca

Print Friendly, PDF & Email

PIC01586.JPGBrzeski szpital chce uruchomić  pododdział kardiologiczny. Przybywa bowiem pacjentów z chorobami serca. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego połowa zgonów w Polsce jest spowodowana chorobami układu krążenia. – Około jedna trzecia wszystkich  pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych w naszym szpitalu cierpi na różne choroby serca- mówi Adam Smołucha, zastępca dyrektora SP ZOZ. Brzeski szpital od lat współpracuje w zakresie chirurgii kardiologicznej z placówkami w Tarnowie i Krakowie. – Wielu chorych po operacjach wymaga rehabilitacji, inni leczenia zachowawczego właśnie dla takich chorych chcemy otworzyć pododdział kardiologiczny. – Staramy się cały czas rozszerzać wachlarz udzielanych świadczeń. Z myślą o otwarciu pododdziału kardiologicznego już kilka lat temu umożliwiliśmy lekarzom specjalizację z tego zakresu. Dzięki temu w naszym szpitalu już od paru lat działa poradnia kardiologiczna. Następnym krokiem będzie otwarcie pododdziału kardiologicznego  – mówi Józefa Szczurek- Żelazko, dyrektor szpitala w Brzesku. Obecnie trwają prace nad koncepcją funkcjonowania tego typu pododdziału.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu