Duże zainteresowanie badaniami prenatalnymi

Print Friendly, PDF & Email

Blisko 700 badań USG wykonano do tej pory w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”. Projekt, realizowany przez brzeski szpital cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że placówka chce wnioskować o zwiększenie limitu wykonywanych badań.

-Codziennie odbieramy mnóstwo telefonów od kobiet zainteresowanych udziałem  w projekcie. Do tej pory, aby skorzystać z badań panie musiały jeździć do dużych ośrodków medycznych, co więcej badanie było wykonywane odpłatnie – mówi Natalia Zapart z sekretariatu projektu.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku badania prenatalne są realizowane bezpłatnie. Wykonuje je dr n. med. Artur Czekański, który specjalizuje się w tego typu diagnostyce.

W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ. Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

Na realizację projektu  szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).

Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

 

dr n. med. Artur Czekański

Fot. dr n. med. Artur Czekański

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu