Dzień Dziecka w brzeskim szpitalu

Dzień dziecka to dla najmłodszych czas szczególny, jednak może być trudny zwłaszcza, jeśli są oni pacjentami szpitala. Aby uprzyjemnić pobyt dzieci w miejscu leczenia   i rozweselić ich twarze, personel oraz nauczyciele pracujący na oddziale przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek. W zasadzie moc atrakcji rozpoczęła się 31 maja, kiedy oddział dziecięcy odwiedziły panie Karina Legutek oraz pani Bernadeta Klimek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku. Mali pacjenci wysłuchali opowieści o kolorowym bohaterze książki pt. „Elmer i Róża”, a następnie wspólnie wykonali wizerunek sympatycznego słonika. Panie przekazały dla dzieci drobne upominki, zakładki do książki oraz książki do szpitalnej biblioteczki.

1 czerwca upłynął pod znakiem zabaw i eksperymentów przyrodniczych oraz wesołej gry przygotowanej przez nauczycieli, która zaangażowała nie tylko dzieci, także ich rodziców, a nawet personel oddziału. Pacjenci mogli zrobić sobie wesołe zdjęcie w przebraniu oraz pomalować twarz w bajkowe kolory. Dzieci otrzymały również baloniki. Świętowanie trwało także w piątek. W tym dniu na szpitalnej świetlicy wystąpiła grupa teatralna o nazwie „Jutro” z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Brzesku. Młodzież pod opieką nauczycieli przygotowała bajkę pt.  „O służącej, która pokochała kupca”. Opowieść z komediowym akcentem przybliżyła licznym widzom perypetie księcia i księżniczki, pozwoliła się znaleźć na tłocznym targu  i posłuchać gry na akordeonie, a także zapewniła szczęśliwy finał i radość bohaterów.

Warto wspomnieć, że afisze do przedstawienia teatralnego przygotowywali pacjenci, zaś nauczyciele pracujący w szkole szpitalnej zatroszczyli się o kolorowy i radosny wystrój całego oddziału. Personel wraz z panią oddziałową Anną Rogóż dołożył wszelkich starań, aby wśród dzieci panowała radość i nie brakowało uśmiechu na twarzach najmłodszych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wspaniałych obchodów Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu