Dzień Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

18 października obchodzimy Dzień Św. Łukasza – Patrona Pracowników Ochrony Zdrowia oraz wszystkich tych, którym na sercu leży zdrowie i życie ludzkie.

Święty Łukasz był lekarzem, a także ewangelistą. Z racji wykonywanego zawodu, patronuje on lekarzom, ale też pielęgniarkom, farmaceutom, ratownikom, fizjoterapeutom, opiekunom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, pracownikom technicznym, administracyjnym  oraz wszystkim osobom związanym z ochroną zdrowia.

 

Z tej okazji wszystkim Pracownikom ochrony zdrowia, a w szczególności Pracownikom Naszego Szpitala, życzymy dużo sił do pracy, satysfakcji i wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Składamy również wyrazy uznania za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy za profesjonalizm w działaniu, czas poświęcony pacjentom, życzliwą rozmowę czy też najzwyklejsze okazanie szacunku i cierpliwości. Oby Wasza trudna praca zawsze spotykała się z życzliwością i serdecznością pacjentów, a uśmiech zawsze towarzyszył Państwu w codziennych obowiązkach.

 

Z okazji Dnia św. Łukasza w dniu 18.10.2021 (tj. poniedziałek) o godzinie 11:00 w Kaplicy Szpitalnej odprawiona zostanie przez Kapelana ks. Józefa Waśko uroczysta Msza Św. w intencji Pracowników, na którą serdecznie zapraszamy.

 

Dyrekcja SPZOZ w Brzesku

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu