Dzień pracowników służby zdrowia

Print Friendly, PDF & Email

Dzisiaj obchodzony jest dzień Pracowników Służby Zdrowia. Patronuje im święty Łukasz. Brzeskie uroczystości rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kaplicy szpitala powiatowego. W homilii ksiądz prałat Józef Drabik, dziekan Dekanatu Brzeskiego, mówił o pracy lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich pracowników służby zdrowia. Dziękował im za trud, za wielkie serce, za okazane współczucie. Przypomniał postać świętego Łukasza, który od wieków jest patronem służby zdrowia. Gratulował postawy i życzył powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. Szczególne słowa skierował w stronę emerytowanych pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

W części oficjalnej nie zabrakło podziękowań dla emerytowanych pracowników szpitala. Okolicznościowe dyplomy i symboliczną różę otrzymali: Celina Knap, Grażyna Borowiec, Emilia Zydroń, doktor Jan Kowalski, Bogumiła Kumor, Mieczysław Łakoma, doktor Ryszard Malisz, Zofia Małek, Maria Mularz, Jan Nabialec, Zofia Pietraszek, Grażyna Ropek, Rozalia Skórnóg, Maria Świerczek, Irena Tota, Maria Wolnik – Kutek, Grażyna Wójcik oraz Teresa Brzeska. – Od lat mówi się, że lekarz, pielęgniarka, personel medyczny szpitali to zawody szczególnego uznania. Za tę ciężką pracę, za trud, za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc i wieloletnią pracę, serdecznie Wam dziękuję. To zawód zaufania społecznego. Swoją pracą, przykładem daliście wiele razy dowód, że tak właśnie jest – mówiła dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefa Szczurek – Żelazko. Tłumaczyła, że praca w szpitalu wymaga sporo poświeceń wyrzeczeń, obciąża fizycznie i psychicznie. – My niesiemy pomoc fizyczną naszym podopiecznym, a nasi kapelani duchową, obydwie są równie ważne – tłumaczyła dyrektor Józefa Szczurek – Żelazko. W imieniu władz powiatu brzeskiego podziękowania składali: starosta brzeski Andrzej Potępa oraz wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg. – Rankingi i badania opinii publicznej jednoznacznie wskazują, że pracownicy służby zdrowia są na samej górze tych rankingów. Chcę w imieniu swoim i władz powiatu brzeskiego złożyć wam podziękowania i gratulacje. Dziękuje w sposób szczególny emerytowanym pracownikom brzeskiej służby zdrowia – mówił starosta Andrzej Potępa.

[mir]

Galeria zdjęć

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu