Europejski Kongres Samorządów

Print Friendly, PDF & Email

Zdj 4.jpgW dniach 4-5 maja 2015 roku w Krakowie po raz pierwszy odbył się Europejski Kongres Samorządów.
Europejski Kongres Samorządów stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracjami państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Misją Kongresu jest budowanie korzystnej atmosfery i lepszych warunków współpracy między krajami środkowoeuropejskimi i regionami.  Do udziału w dyskusjach i obradach kongresu zaproszone zostały osoby, które należą do grona autorytetów i ekspertów w danych dziedzinach.

W panelu “Ochrona zdrowia wyzwaniem samorządu” brała udział Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku – Józefa Szczurek-Żelazko.  Dyskusja dotyczyła roli szpitali powiatowych i ich miejsca w systemie ochrony zdrowia.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu