Gratulacje od prof. Ireneusza Koteli

Print Friendly, PDF & Email

Gratulacje na ręce dyrekcji brzeskiego szpitala, a także personelu tej placówki z powodu utworzenia Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej SP ZOZ w Brzesku przekazał prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela kierownik Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej CSK MSWiA w Warszawie, a jednocześnie   Kierownik Instytutu Fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Fundator Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego.

– Jestem pewien, że oddział ten w znaczący sposób poprawi warunki pracy personelu szpitala, zwiększy możliwość świadczeń medycznych, polepszy bezpieczeństwo i komfort zarówno leczących, jak i leczonych oraz przyczyni się do doskonalenia wiedzy i techniki medycznej – napisał prof. Ireneusz Kotela.

Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej SP ZOZ w Brzesku powstał z pododdziału ortopedycznego. Został zlokalizowany w nowych odremontowanych wnętrzach. Pracę w nim rozpoczął zespół doświadczonych chirurgów, którymi kieruje lek. med. Krzysztof Szklanny, pracujący kilka lat temu z prof. Ireneuszem Kotelą.

Specjaliści z brzeskiego szpitala leczą wszelkie złamania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod dostępnych w medycynie. Stabilizację złamań rąk i nóg wykonują metodą osteosyntezy przy wykorzystaniu płytek blokowanych. Pierwsze innowacyjne operacje, już przeprowadzono.

foto:    lek. med. Krzysztof Szklanny

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu