Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju w naszym Szpitalu.

Print Friendly, PDF & Email

Dziś nasz Szpital odwiedzili harcerze Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika, którzy tradycyjnie przynieśli pracownikom Szpitala Betlejemskie Światło Pokoju – znak pokoju, symbol braterstwa wzajemnego zrozumienia i pojednania.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze niosą ten symbol pokoju i jedności do domów, parafii, szkół, urzędów, szpitali…

Dziś właśnie Światło Betlejemskie zostało przekazane przez brzeskie Harcerki na ręce Pani dyrektor Alicji Syty. Jest nam niezmiernie miło, że Harcerze co rok pamiętają o naszym Szpitalu i jego Pracownikach. Serdecznie dziękujemy za Ich pamięć i zaangażowanie. Życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu dobra, miłości i pokoju w tym pięknym Bożonarodzeniowym czasie!

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu