Harcerze ze Światełkiem Betlejemskim w naszym szpitalu

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, harcerze Hufca ZHP Brzesko im. Mikołaja Kopernika, przynieśli do szpitala Betlejemskie Światło Pokoju – znak pokoju, symbol braterstwa wzajemnego zrozumienia i pojednania.

Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem . To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze niosą ten symbol pokoju i jedności do domów, parafii, szkół, urzędów, szpitali…

Jest nam niezmiernie miło, że Harcerze zawsze pamiętają o naszym Szpitalu i jego Pracownikach.  Dziś przekazali Światło Betlejemskie na ręce Dyrektora szpitala, Pani Alicji Syty, która w podziękowaniu poczęstowała Harcerzy słodkościami.

Serdecznie dziękujemy Harcerzom za ich pamięć i zaangażowanie. Życzymy dalszej wytrwałości w niesieniu dobra, miłości i pokoju w tym szczególnym Bożonarodzeniowym czasie!