II spotkanie stomijne

Print Friendly, PDF & Email

spotkanie3.jpgW dniu 31.03.2016r w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku odbyło się,  drugie spotkanie stomijne. Obecne spotkanie było połączone z kampanią ogólnopolską pod hasłem „Stomalife. Odkryj stomię”, która ma na celu oswojenie pacjentów, ich rodzin oraz osób, które ten problem do tej pory nie dotykał, z faktem, że życie ze stomią naprawdę jest możliwe i szczęśliwe. Przy pełnej akceptacji i zrozumieniu otaczających ludzi stomicy mają pełen komfort życia, nie muszę z niczego rezygnować i czuć się spełnionymi w różnych sferach życia codziennego.Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z nowościami na rynku wysokospecjalistycznego sprzętu do pielęgnacji stomii oraz uzyskać informacje dotyczące odżywiania, radzenia sobie z problemami zarówno tymi fizycznymi, jak i psychicznymi.

Spotkanie zostało bardzo ciepło odebrane przez stomików, ich rodziny uczestniczące w spotkaniu oraz zaplanowano już następne spotkanie. O dacie trzeciego spotkania będziemy Państwa informować na bieżąco.

Inicjatorkami spotkań ze stomikami i ich rodzinami są: Beata Rother- pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Jadwiga Gzyl- pielęgniarka stomijna. W spotkania te zaangażowany jest zespół pielęgniarek i lekarzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej przy pełnej akceptacji oraz wsparciu Pani Dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefy Szczurek -Żelazko.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu