Informacja dotycząca wystąpienia objawów zatruć pokarmowych u pacjentów i personelu szpitala.

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 1.08.2018r  i w nocy  z dnia 1.08.2018 na 2.08.2018,  u niektórych pacjentów  i osób z  personelu wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego w postaci przejściowych wymiotów i biegunki.

Łącznie objawy zatrucia wystąpiły u 28 osób.

W dniu 2.08.2018 od godzin rannych do chwili obecnej nie stwierdzono nowych przypadków zachorowania.

Trwa ustalanie przyczyny zachorowania we współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Brzesku.

Objawy zatrucia przebiegały u większości osób łagodnie i w żadnym z przypadków nie podejmowano innych działań medycznych poza ograniczeniami dietetycznymi.

Aktualnie z uwagi na to, że nie występują nowe zachorowania wszystkie planowe przyjęcia     i zabiegi realizowane są na bieżąco.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu