(Aktualizacja 05.04.2022 r. – zmiana miejsca i godzin pracy punktu )

W związku z wytycznymi MOW NFZ w Krakowie oraz z uwagi na ograniczone zapotrzebowanie wykonywania wymazów informujemy, iż od dnia 06.04.2022 r. zmienione zostają godziny i miejsce pracy Punktu Pobrań Wymazów w kierunku Covid-19.

Punkt Wymazowy otwarty jest siedem dni w tygodniu:

poniedziałek – piątek:                     10:00 – 12:00

sobota – niedziela (oraz święta):   07:00 – 10:00

UWAGA!

Od dnia 06.04.2022 r. Punkt Pobrań Wymazów został przeniesiony z kontenera do pomieszczeń w budynku szpitala.

Dojazd do punktu jest taki sam jak do tej pory – tj., od strony lądowiska. Punkt Pobrań Wymazów został odpowiednio oznakowany.

Do wykonania testu  nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Od dnia 24.01.2022 r, tj. poniedziałek wpłaty gotówkowe za badania w kierunku Sars-CoV-2 w szpitalu nie będą przyjmowane do odwołania!

Pacjenci komercyjni przed wykonaniem wymazu muszą okazać potwierdzenie wniesionej opłaty – przelewu krajowego na konto szpitala.

Pacjenci komercyjni (prywatni/umowa):

Odbiór wyników w Punkcie Przyjęć Materiałów Mikrobiologicznych  (I piętro) od strony Oddziału Dziecięcego.

Antygen SARS-CoV-2do ok. 3 godz. od pobrania

PCR SARS-CoV-2max. do 18:00, w zależności od czasu pobrania wymazu

Pacjenci POZ i z e-skierowaniem:

Wynik badania widoczny jest w systemie EWP i internetowym koncie pacjenta.

Jak przygotować się do badania na #koronawirus ?

Minimum 2 godz. przed badaniem:

• nie jedz
  • nie pij
  • nie żuj gumy
  • nie płucz jamy ustnej i nosa
  • nie myj zębów
  • nie przyjmuj leków
  • nie pal papierosów
obrazkowe zalecenia przygotowania na tesr

Czas oczekiwania na wynik testu wynosi do 24 godzin.
Wszystkie wyniki badań widoczne są w systemie EWP.
Dodatnie wyniki testu zgłaszane są automatycznie do odpowiedniej powiatowej stacji sanitarno – epidemiologicznej.

Instrukcja pobierania materiału do testu COVID-19