Jest nowy, duży parking

Print Friendly, PDF & Email

O 200 miejsc postojowych wzbogacił się Szpital Powiatowy w Brzesku. Powstały one na miejscu dawnej kotłowni. Inwestycję zrealizowało Starostwo Powiatowe w Brzesku.

– W tej chwili przy szpitalu mamy około 400 miejsc postojowych. To rozwiązuje problem z brakiem parkingów – mówi Marek Kapusta z-ca dyrektora ds. Administracji i Logistyki Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Oddanie nowego placu parkingowego (znajduje się od wschodniej  strony budynku) to kontynuacja inwestycji realizowanych przez brzeskie starostwo wokół szpitala. Wcześniej zostały bowiem uporządkowane miejsca postojowe przy głównym budynku. Kilka miesięcy temu wyrównano wszystkie drogi dojazdowe i uporządkowano miejsca postojowe. W tej chwili brzeska lecznica ma około 400 miejsc, na których można zostawić samochód.

Uporządkowanie parkingów i budowa nowych poprawiło estetykę otoczenia szpitala oraz ułatwiło znalezienia miejsca postojowego dla samochodów pacjentów i osób odwiedzających. Należy podkreślić , ze dzięki sfinansowaniu inwestycji przez Starostwo Powiatowe w Brzesku  parkingi przy szpitalu  są bezpłatne . Do inwestycji  dołożyły się też gminy powiatu brzeskiego. Jednostkom samorządowym finansującym inwestycje oraz wykonawcom składamy serdeczne podziękowania.

Fot. Parking przy szpitalu w Brzesku

Parking na 200 miejsc przy brzeskim szpitalu

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu