Kolejna dyskusja o zdrowiu w TVP Kraków z udziałem Dyrektora SP ZOZ Józefy Szczurek-Żelazko

Print Friendly, PDF & Email

tvp-krakow31 marca 2014 r. w telewizji TVP Kraków w programie  “Regiony. Ludzie, sprawy, opinie” dyskutowano na temat norm zatrudnienia pielęgniarek w szpitalach i kolejkach do lekarzy. W dyskusji wzięli udział Józefa Szczurek-Żelazko – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Grażyna Gaj – Przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Marcin Mikos – Ekspert ds. ochrony zdrowia.

Zobacz program: TVP Kraków “Regiony. Ludzie, sprawy, opinie” – link poniżej.
O zmianach w zatrudnianiu personelu białego w szpitalach

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu