Komunikat dotyczący ograniczenia przyjęć planowych do oddziałów szpitalnych.

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z decyzją Wojewody, SPZOZ w Brzesku zwiększa liczbę łóżek  dla pacjentów covidowych. Od najbliższego weekendu liczba łóżek covidowych wzrośnie do 65, a następnie do 70 od 30.11.2021 r.

Zmiany te wiążą się niestety z ograniczeniem planowych przyjęć internistycznych i chirurgicznych.

Od dnia 29.11.2021 r, tj. poniedziałek ograniczone do odwołania zostają przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych i planowe zabiegi operacyjne w SPZOZ w Brzesku.

Łóżka covidowe zlokalizowane są w pomieszczeniach Oddziału Chorób wewnętrznych na II piętrze, a od soboty przekształcane na covidowe będą również pomieszczenia Oddziału Chorób Płuc.

Bez zmian będą działały natomiast wszystkie Poradnie Specjalistyczne, POZ i pracownie diagnostyczne.

Wszystkie zmiany dotyczące sytuacji covidowej w SPZOZ w Brzesku będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej szpitala.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu