Komunikat dotyczący wymazów w kierunku Sars-CoV-2

Print Friendly, PDF & Email

W związku ze wzrostem liczby osób zgłaszających się do Mobilnego Punktu Pobrań oraz z ograniczoną przepustowością Laboratorium Mikrobiologii, informujemy, że dzienny limit wykonywanych badań PCR w kierunku Sars-CoV-2 w  SPZOZ w Brzesku wynosi 120.

 

W związku z tym, czas oczekiwania na wynik badania PCR może ulec wydłużeniu od 48 do 72 godzin, o czym pacjent będzie informowany przed pobraniem wymazu.

Testy antygenowe są wykonywane na bieżąco. Jednocześnie Laboratorium dołoży wszelkich starań, aby wszystkie wyniki wydawane były w możliwie jak najkrótszym czasie.

 

Pacjenci komercyjni przed wykonaniem wymazu muszą okazać potwierdzenie wniesionej opłaty – przelewu krajowego na konto szpitala.

Od dnia 24.01.2022 r, tj. poniedziałek wpłaty gotówkowe za badania w kierunku Sars-CoV-2 w szpitalu nie będą przyjmowane do odwołania!

 

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu