Konkurs plastyczno – ekologiczny rozstrzygnięty

Print Friendly, PDF & Email

W grudniu 2018r. nauczyciele oddziału dziecięcego brzeskiego szpitala oraz inspektor ds. ochrony środowiska przeprowadzili wśród pacjentów przebywających w lecznicy konkurs pt. „Czyste powietrze? A robi się to tak!”. To już drugie działanie wynikające ze współpracy z działem ochrony środowiska w szpitalu oraz oddziału szkolnego w szpitalu. Zadanie uczestników polegało na podjęciu ważnego w dzisiejszym świecie tematu – czystości powietrza. Prace dzieci koncentrowały się na tym, aby pokazać co robić, aby dbać o jakość i czystość naszego powietrza.   Uczestnicy mieli różne pomysły. Pojawiły się między innymi hasła dotyczące ograniczenia spalania śmieci. Wskazywano na to, aby ogrzewać domy piecami ekologicznymi, aby niwelować emisję spalin poprzez wprowadzanie nowoczesnych środków transportu i komunikacji.

Organizatorzy wyłonili najlepsze prace  w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII i III gimnazjum. Przyznano także wyróżnienia. Nagrody dla uczestników przesłano pocztą, zaś galerię prac konkursowych można zobaczyć na wystawie znajdującej się na parterze budynku szpitala (w rejonie Oddziału Rehabilitacji Dziennej dla dzieci).

Za udział w konkursie dziękujemy pacjentom oddziału dziecięcego, zaś wszystkich zachęcamy do refleksji o jakości tego, czym oddychamy.  Każdy z nas może coś zdziałać, choćby poprzez szerzenie wiedzy o tym, czego nie robić, by nie zanieczyszczać powietrza.

Fot. Galeria prac konkursowych

Galeria prac konkursowych „Czyste powietrze? A robi się to tak!”

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu