Konkurs „ Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia Liderzy Medycyny” rozstrzygnięty!

Gala3.jpgW dniu 13 stycznia 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie Dyrektor SP ZOZ w Brzesku Józefa Szczurek – Żelazko podczas uroczystej Gali odebrała wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia” w kategorii „Menedżer Roku 2015 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne”.

Nagrody w konkursie „Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia” wręczył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w obecności najważniejszych polityków i ekspertów.

W kategorii „Menedżer Roku 2015 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne” oceniano placówki pod względem: kompleksowej, dobrze zorganizowanej i zapewniającej bezpieczeństwo zdrowotne – opieki medycznej.

Kapituła konkursu „Sukces Roku 2015 w Ochronie Zdrowia” składa się z najbardziej wpływowych osób ze świata medycyny, m. in. byli ministrowie zdrowi, wybitni naukowcy, oraz szefowie organizacji sektora medycznego.
W Kapitule zasiada 28 członków między innymi: Marek Balicki – były minister zdrowia, dr n. med. Maciej Hamankiewicz – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Jagoda Kamińska – prezes stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, dr n. med. Krzysztof Kuszewski – Kierownik Zakładu Organizacji i Ekonomiki Ochrony Zdrowia oraz Szpitalnictwa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Halina Kutaj – Wąsikowska – z-ca dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, prof. dr hab. Wojciech Maksymowicz – dziekan Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, były minister zdrowia, dr Andrzej Mądrala – wiceprezydent Pracodawców RP, prof. dr hab. Mieczysław Pasowicz – prezydent Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów Szpitali, dr n. med. Maciej Piróg – doradca społeczny prezydenta RP ds. zdrowia, dr n. med. Leszek Sikorski – były minister zdrowia, prof. dr hab. Jacek Sobczak – sędzia Sadu Najwyższego. Kapituła wyłoniła laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach.