Lekcja bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury wcielili się w rolę nauczycieli. Dziś na oddziale pediatrycznym brzeskiego szpitala opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie na drodze, a także zdrowym stylu życia.

„Lekcje bezpieczeństwa drogowego” to cykl spotkań organizowanych w szkołach i szpitalach przez Inspekcję Transportu Drogowego i Ministerstwo Zdrowia. Jego przedstawiciele przekazują dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, ale też przekazują informacje na temat zdrowia.
– Mówimy pacjentom o zasadach poruszania się po drodze, przejścia przez jezdnię. Podczas takich lekcji poruszane są także zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.
Wiedza trafia do najmłodszych, jest bowiem przekazywana w formie zabawy. A dzieci są zachwycone.

Tak było też dziś. Maluchy obejrzały krótką bajkę, odpowiadały na pytania, a nawet nauczyły się wierszyka. Nie lada niespodzianką była wizyta krokodyla Tirka. Do dzieci trafiły też prezenty: pluszowe misie, książeczki z przygodami krokodyla Tirka, a także odblaskowe kamizelki.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Dyplom dla SP ZOZ w Brzesku za udział w “Lekcji Bezpieczeństwa”

Dyplom dla SP ZOZ w Brzesku za udział w "Lekcji Bezpieczeństwa"

Film z lekcji bezpieczeństwa drogowego:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu