Minister Piecha gościł w naszym szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

5 czerwca br. senator Bolesław Piecha, były minister zdrowia w gabinecie premiera Jarosława Kaczyńskiego , odwiedził nasz szpital i spotkał się z  dyrekcją .  Podczas krótkiego pobytu zapoznał się z osiągnięciami i problemami SP ZOZ w Brzesku, które zostały mu przedstawione przez panią dyrektor Józefę Szczurek-Żelazko oraz jej zastępców.

 

W kwestii  ochrony zdrowia, wsłuchujemy się w głosy osób, które z usług szpitali korzystają, którzy w nich pracują, czy nimi zarządzają. W małych miastach, takich jak Brzesko, te problemy bywają inne niż w dużych aglomeracjach. Jestem miło zaskoczony, że tutejsza placówka doskonale radzi sobie, w tym trudnym okresie – mówił senator Bolesław Piecha.

Minister Piecha znalazł również czas na zwiedzenie części oddziałów szpitala i porozmawiania z personelem.  

W rozmowie chwalił brzeski szpital. – To, że oferta placówki obejmuje leczenie szpitalne, podstawową opiekę zdrowotna, zespół przychodni specjalistycznych, a nawet rehabilitację, to właściwy kierunek dla szpitali powiatowych. To rozwiązanie oszczędne, a jednocześnie funkcjonalne – mówił.

 

Senator Piecha gościł w Brzesku na zaproszenie posła Edwarda Czesaka.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu