Na święto patrona służby zdrowia – odnowiony Oddział Chorób Wewnętrznych

Print Friendly, PDF & Email

OCW-0.jpgW niedzielę 18 października, w dniu św. Łukasza patrona służby zdrowia, modliliśmy się o zdrowie i pomyślność wszystkich pracowników i pacjentów brzeskiego Szpitala. Uroczystą Mszę św. w szpitalnej Kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odprawił ks. Krzysztof Waśko w asyście naszego kapelana ks. Józefa Waśko. W wygłoszonej homilii ks. Krzysztof odniósł się do misyjnego charakteru pracy lekarzy i pielęgniarek, do odpowiedzialności za kondycję ciała i ducha. Życzył wszystkim pracownikom szpitala satysfakcji i zadowolenia z pracy oraz szczęścia, pomyślności dla rodzin osób realizujących życiowe powołanie w ochronie zdrowia.
Doskonałym uzupełnieniem do tej uroczystości było poświęcenie krzyży do sal chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz błogosławieństwo dla pracowników Oddziału. Po gruntownym remoncie, który właśnie się zakończył, Odział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym wkrótce rozpocznie właściwe sobie funkcjonowanie w odnowionej części i przyjmie pierwszych pacjentów.
Księdzu kapelanowi Józefowi i jego bratu ks. Krzysztofowi dziękuję za przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszej uroczystości.
Wszystkim pracownikom brzeskiego SPZOZ-u składam w imieniu Dyrekcji jak najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wiele radości i dobra na co dzień oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym.

(adm)

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu