Nasi przyjaciele – zwierzęta

Print Friendly, PDF & Email

W tym roku szkolnym po raz kolejny dzieci przebywające na oddziale dziecięcym odwiedziła pani Bernadeta Klimek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku.

Podczas listopadowego spotkania była mowa o zwierzętach małych i dużych, dzikich i udomowionych, roślinożernych i mięsożernych. Pani bibliotekarka zarekomendowała dzieciom do czytania ciekawe książki i czasopisma dotyczące fauny. Wiele wątków poruszyli sami pacjenci opowiadając o domowych pupilach oraz wycieczkach do zoo, podczas których spotkali bardziej egzotyczne zwierzęta.

Duże wrażenie wywołała informacja, że jeden z uczniów głaskał prawdziwą żyrafę.  Podsumowaniem zajęć było stworzenie galerii kotków z wykorzystaniem płyt DVD i kolorowego papieru. Twórcza praca dzieci przyniosła bardzo udane efekty.

Galeria zdjęć ze spotkania:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu