Nie ma dziecka, gdzie nie byłoby poprawy

Print Friendly, PDF & Email

Badanie lekarskie zakończy realizację przedostatniej edycji projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego ”. Będą one prowadzone przez cały grudzień. Lekarz oceni postępy ponad 30 dzieci do trzeciego roku życia, a także starszych w przedziale od 4-7 lat.

Przez cały rok uczestnicy projektu – wcześniaki i dzieci niepełnosprawne  lub zagrożone niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną korzystały z zajęć prowadzonych przez psychologa, logopedę, pedagoga lub fizjoterapeutę. Bezpłatne zajęcia były dostosowane do każdego z dzieci.

–  Już dziś możemy powiedzieć, że w każdym przypadku efekty są duże, tak w sferze poznawczej, jak i motorycznej. Nie ma dziecka, gdzie nie byłoby poprawy – podkreśla Anna Dębińska, koordynatorka projektu z Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Od stycznia do końca maja 2021 roku w Szpitalu Powiatowym w Brzesku potrwają jeszcze zajęcia w ramach ostatniej edycji projektu, w którym uczestniczy 20 dzieci.

Projekt jest finansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

wczesna-interwencja-foto

fot. wczesna interwencja

 

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu