Nowa karetka jeszcze w tym roku

Print Friendly, PDF & Email

Niebawem do Brzeskiego szpitala trafi nowa karetka. Pieniądze na zakup pojazdu  – 400 tys. zł. szpital otrzyma z Ministerstwa Zdrowia.

Brzesko jest jednym z kilkudziesięciu szpitali, które wzbogacą się o nową karetkę. Zakup pojazdu poprawi stan taboru Zespołów Ratownictwa Medycznego.

– Karetki obsługują około 100 tysięczny powiat brzeski.  W ciągu roku każda z nich pokonuje kilka tysięcy kilometrów, nierzadko po trudnym terenie. Muszą być sprawne, aby pomoc dotarła na  czas, bez żadnych zakłóceń – mówi  lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Szpital ogłosił  już przetarg na zakup karetki, niebawem zostanie on rozstrzygnięty. Są spore szanse, że nowa karetka trafi do Brzeska jeszcze w tym roku.

W Brzesku stacjonują cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego: dwa  przy szpitalu oraz po jednym w Czchowie i Szczurowej.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu