Nowoczesny sprzęt dla SOR-u

Print Friendly, PDF & Email

PIC01586.JPGW ramach trwającej modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostanie  zakupiony  do niego bardzo nowoczesny sprzęt medyczny. – Dzięki temu znacznie poprawi się możliwość diagnostyki pacjentów, a także zwiększy się skuteczność udzielanej pomocy medycznej- podkreśla Józefa Szczurek Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala. Remont pomieszczeń Szpitalnego Oddziały Ratunkowego oraz zakup sprzętu obywa się przy wsparciu unijnych środków.  -Dostawy sprzętu realizują firmy wyłonione w przetargu na doposażenie Oddziału w aparaturę medyczną.  Zakup jest w 85 procentach dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  Nowy sprzęt znajdzie się w wyremontowanych pomieszczeniach zabiegowych, diagnostycznych czy intensywnej terapii- mówi Józef Gawron, zastępca dyrektora szpitala w Brzesku do spraw Logistyki i Administracji. Już został zakupiony cyfrowy aparat rentgenowski będzie nim można dokonywać prześwietleń bezpośrednio przy łóżku pajeta.  Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla poszkodowanych w wypadkach. Brzeski SOR wyposażony zostanie w nowoczesny aparat ultrasonograficzny z kilkoma głowicami. Urządzenie to pozwoli na dokładną diagnostykę narządów wewnętrznych a także naczyń krwionośnych i serca. Zakupione zostały trzy aparaty EKG do monitorowania pracy serca, a także siedem nowoczesnych kardiomonitorów na których lekarze będą  mogli  śledzić pracę serca czy puls pacjenta.  Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego trafią też nowoczesne respiratory. Urządzenia to wspomaga oddychanie chorego, gdy jego własne na przykład z powodów urazów  jest niewystarczające. Do dokładnego dawkowania leków o określonych porach będą służyły dwustrzykawkowe pompy infuzyjne. Do akcji reanimacyjnych przywracających  pracę serca zakupiono trzy defibrylatory. Urządzania te powalą także przesłać dane do specjalistycznych ośrodków kardiologicznych. W Oddziale pojawią się także nowoczesne stoły zabiegowe, łózka do intensywnej opieki medycznej a także   najnowszej generacji lampy operacyjne. SOR zostanie także doposażony w wiele innego, drobnego sprzętu medycznego, który pomoże lekarzom w diagnostyce i leczeniu.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu